Kullanıcı Desteği

nick yaz
şifre yaz
- yada -

Alternatif giriş seçeneklerini kullanın masa üstü bilgisayarınız için
harika bir sohbet programı.

mirc indir
mirc indir

Kullanmaya başlayacağınız uygulama irc tabanlı eski chat siteleri tabanını kullanan modern resimli kullanıcı profili oluşturmanıza izin veren, sesli, kameralı görüntülü ve yazılı sohbete ilave resim dosyaları paylaşma seçeneği de bulunan yeni nesil sohbet odaları platformudur.

Irc tabanlı olduğunu belirtmekteki amacımız irc tecrübesi olan kullanıcılar için genel kullanılabilecek komutlara erişim kolaylığı amacındadır. Uygulama kullanıcıları #status penceresinde kullanıcı adıyla ilgili işlemler için /ns help commands genel kullanıma açık odalarda kullanabilecekleri genel komutları görmek için /cs help commands komutlarını kullanabilir.

Seçilen ve oluşturulan kullanıcı adı ve profil bilgileri uygulama içerisinde paylaşılan metin, resim, video benzeri dosyalar kullanıcı sözleşmesi, gizlilik politikası şartlarına uygun olmalıdır. Şiddet, korku, müstehcen ve kullanıcı verilerinin korunması kapsamındaki maddelere uymayan genel ve özel paylaşıma açık dosya ve bilgiler yöneticiler tarafından değerlendirilerek uygulama kullanıcısı uyarılmadan üyenin profili kaldırılabilir ve kullanıcı tüm hesap ve bilgileri silinerek yasaklanabilir.

Kullanıcıların sohbet odaları içerisinde kendilerini ve ortamı korumak adına paylaşılan yazılı ileti, resim ve video benzeri dosyaların müstehcen içerik barındırması halinde kullanabilecekleri örnek komutlar:

/ignore nick komutu sizi özel (birebir) ya da genel kullanıma açık ortamda rahatsız eden kullanıcıyı engellemek için kullanılır. Sizi rahatsız eden kullanıcıdan gelen tüm iletişim seçeneklerini kapatır, engeller. Sizi özelinizde birebir rahatsız eden uygunsuz içerik paylaşan kullanıcıları uygulama menüsünden özel görüşmelerinizi kapatarak ya da genel odalarda

!Sifresizler Özelinizi şifresizlere kapatır.
!Kapat Özelinizi kapatır.

!Ac Özelinizi açar.

komutlarını kullanarak ve ya özelinizde sadece sizi rahatsız eden şiddet, korku ya da müstehcen içerik paylaşan kişiyi engelleme düğmesiyle engelleyebilirsiniz. Arkadaşlık daveti göndererek arkadaş eklediğiniz kişileri, yine aynı arkadaş ekleme menüsünden kolaylıkla silebilirsiniz. Siz kamera ve mikrofon izinlerini onaylamadığınız sürece kimse sizinle sesli ya da görüntülü iletişime geçemez.

/ircops Üst yönetim kullanıcıları listelemek için kullanacağınız komut. Listelenen Üst düzey yetkililer odaları ve kullanıcılara saldırı, kullanıcı işlemleri, servisler ve kullanıcı şikayetleri konularında teknik destek vermekle görevlidir. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları anda /j #operhelp komutuyla ve ya kanala gir menüsünden #operhelp odasını ziyaret ederek uygulama ve teknik konularda yardım alabilir, şikayetleri için iletişime geçebilir.

Genel oda operatörleri @, &, % kullanıcı adı ön işareti bulunan, bulunduğu odanın genel kullanıma uygun içerik gönderilmesinden ve düzeninden sorumludur. Uygulama kullanıcılarının temel güvenlik ve paylaşımlarından doğabilecek gizlilik ve kullanıcı sözleşmesi ihlallerinde ilk müdahaleyi gerçekleştirir.

Kullanıcı profil resimleri üst düzey yönetici onayına tabidir. Yöneticilerin onayından geçmeyen hiçbir profil resmi ve içeriği genel kullanıma açılamaz. /ns info Kullanıcı adı nickinizin tüm profil bilgilerinin görünmesini sağlar. Profil bilgilerinizi /ns set private on komutu ile gizleyebilirsiniz. Kullanıcılar istedikleri zaman kayıt oldukları kullanıcı adı, kullanıcı resmi ve kayıt sırasında kullandıkları e-posta ve benzeri profil bilgilerini /ns dropnick şifre komutunu kullanarak silebilirler. Bu işlem geri getirilemez ve kullanıcı yeniden kayıt olmak ve profil oluşturmak zorunda kalır. Ayrıca kullanıcı Üst yönetim yetkililerinden kullanıcı adı işlemleri için teknik destek alabilir.

error: Content is protected !!